Konferencja Relacje inwestorskie według najlepszych wzorców zachodnich

24 września odbędzie się kolejna edycja konferencji „Relacje inwestorskie z inwestorami indywidualnymi według najlepszych wzorców zachodnich”. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz Ministerstwo Skarbu Pastwa.

Już po raz trzeci, na sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, spotkają się przedstawiciele największych spółek krajowych oraz zagranicznych, którzy od lat zajmują się problematyką IR. Podobne jak miało to miejsce w poprzednich latach, również w tym roku tematem przewodnim prelekcji będzie wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi w budowaniu   skutecznych i długoterminowych relacjach inwestorskich oraz realizowanie efektywnych strategii komunikacyjnych z inwestorem indywidualnym.

 

Dotychczasowe doświadczenia zagranicznych rynków kapitałowych, jak również bieżące obserwacje rodzimego udowadniają, iż samo wypełnienie obowiązku informacyjnego przez spółki nie wystarczy by zbudować z akcjonariuszami pozytywne relacje, zaś właściwe prowadzenie aktywnej komunikacji z inwestorami przynosi wymierne korzyści.

 

IR to niezmiennie jeden z najistotniejszych tematów poruszanych podczas branżowych spotkań – komentuje Jarosław Dominiak, prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. – Dlatego tak ważne jest dla nas, aby polski rynek zapoznał się z zagranicznymi standardami oraz mechanizmami działania, dzięki którym dotychczasowe relacje krajowych spółek z otoczeniem mają szansę zyskać zupełnie nową jakość – dodaje.

 

Wśród tegorocznych prelegentów znaleźli się m.in. Rui Coimbra, Dyrektor do spraw relacji inwestorskich BancoComercial Portugues oraz Aldo Sicurani, Dyrektor Generalny Francuskiej Federacji Inwestorów Indywidualnych i Klubów Inwestycyjnych. Ponadto, podczas paneli dyskusyjnych poruszony zostanie temat roli inwestorów indywidualnych na rynku kapitałowym oraz kwestia budowania pozytywnych relacji z tą grupą. W dyskusji głos zabiorą przedstawiciele SII, GPW, KDPW, SEG oraz polskich spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Konferencja odbywa się w ramach programów „Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie” oraz „10 na 10 – komunikuj się skutecznie”.

 

Więcej o konferencji oraz formularz zapisów jest dostępny na stronie internetowej sii.org.pl

Organizator:
Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych
Program realizowany w ramach
Akcjonariat Obywatelski
Partner programu:
KDPW
Instytucje wspierające:

GPW SEG IRIP
Patroni medialni:

Dziennik Gazeta Prawna inwestorzy.tv
Kontakt
ul. Świt 79D, 52-225 Wrocław +48 71 332 95 60 biuro@sii.org.pl